Vanamõisa Jõulumaa 2015!

Detsembrikuu seitsme päeva kestel muutub Tallinna külje all asuv Vanamõisa vabaõhukeskus tõeliseks talviseks imedeaiaks.Vanamõisa Jõulumaa alustas 2013. aastal, mullu külastas Jõulumaad üheksa päeva jooksul pea 4500 inimest.  Kaugemaid tulijaid oodatakse ka sellel aastal Raplamaalt ja Järvakandist ning aktiivselt osalevad lasteaiad ja koolid Tallinnast ning kogu Harjumaalt – Ämarist, Piritalt, Riisiperest, Padiselt, Kallaverest, Laulasmaalt jne.

Traditsiooniliselt pannakse Vanamõisa Jõulumaal püsti mitu eripalgelist tegevuskoda, alustades kohast, kus jõuluhärra isiklikult tulijatele lugusid pajatab, põske paitab ja imedesse uskuma paneb, lõpetades sepikojaga, kus puhastverd sepp oma võimsaid tööriistu alasi kohal demonstreerib ning julgemad ka ise sepahaamri kätte võtta saavad. Jõulutallis on esindatud valik kodumajapidamises elavatest loomadest, sõidab jõulurong. Kui aga nälg näpistama hakkab, on võimalus keha kinnitada Päkapikkude Söögimajas ning nautida Jõululaval ülesse astuvaid esinejaid ja jõuluetendust. Jõulumaad ehib suur ehteis kuusk ning kui lund on piisavalt, saab ka kelgumäest alla lasta.

1455868_855184977932535_8598374717266612487_n

Jõulumaad ehivad sellel aastal ülisuured lumememmed, vitstest punutud kitsed ning kunstniku poolt loodud ehised. Saab piiluda Jõuluvana elamisse, näha tema kodu, kööki ja tuba, kus valmivad kingitused ning kus ta ka laste kirjadele vastab. „Kui sain ettepaneku aidata Jõuluvanal tema tegemisi kujundada, olin kohe rõõmuga nõus. See on imeline talvine aeg, mil puude otsa tohib kaunistusi riputada, sussi sisse üllatusi oodata ja elada nagu muinasjutus,“ räägib Jõulumaa korraldamises kaasalööv kujunduskunstnik Tiia Mets.

„Lisaks juba kõigile traditsioonilistele tegevuskodadele on sellel aastal palju uut põnevat, nii et ka neil, kes juba varasematel aastatel Jõulumaal käinud, on kindlasti põhjust taas tulla,“ usub peakorraldaja Katrin Krause.

12241608_855203121264054_2318420246978077220_n

Päris uus tegevuskoda on Jõulumaal sellel aastal Muinasjutujaam, kus muinasjutuvestja viib lapsed muinasjutu imedemaale. Lood ja jutud on kujundatud mõnusa muusikalise taustaga. Muinasjutujaama vaateakneid ehib Eesti nukukunstnike ühine jõulunäitus. „Autorinukud on täiesti eraldi valdkond, need ei ole teatrinukud ega ka otseselt mängimiseks mõeldud tegelased. Kunstnikud teevad sellist loomingut just näituste jaoks, neid saab ka kodude kaunistamisel kasutada, nagu seda ajalooliselt on tehtud n-ö salonginukkudega. Nukkude tegemiseks kasutatakse väga erinevaid tehnikaid – maalimist, õmblemist, puidutööd,“ soovitab Tiia Mets kindlasti pilk peale vistata.

14-18. detsembril on jõulumaa avatud ettetellimisel. 19.-20. detsembril on aga tegevus suunatud peredele, toimub käsitöö ja temaatilise toidukraamiga turg, kõik tegevuskojad on avatud.

 

Jaga:

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga