Ööjõulumaa 2020

19. detsembril kell 16.00-21.00 toimub ÖÖJÕULUMAA VALGUSRÄNNAK koostöös Valgusfestivali ja Latrenamatkadega.

Vanamõisa Ööjõulumaal toimub sellel aastal Valgusrännak, mis koosneb suurest ja väikesest rännakust. Kõik tegevused toimuvad Vabaõhukeskuse väliterritooriumil ja loodusrajal.

Foto: Laternamatkad.ee

Suur valgusrännak toimub ümberkaudsel loodusrajal koos puhkepeatuse ja sooja teega Sõeru ohvriallikal. Rännakul saab kuulda põnevaid lugusid minevikust ja jõuluootusest looduses.

Raja pikkus on 4km, rännak kestab umbes 1,5 tundi ja on jõukohane lastele alates 8. eluaastast. Suurel valgusrännakul osalejad saavad teele kaasa valgust andva laterna. Suure valgusrännaku osavõtjate arv on piiratud ning rännakule saab minna kahel erineval kellajal.

Foto: Laternamatkad.ee

Suur valgusrännak algab kell 16.10 või 18.00, sisaldab ka sissepääsu Väikesele valgusrännakule. Kogunemine Vabaõhukeskuse laululava ees (kohal olla 10 min. enne algust)

NB! Suure valgusrännaku piletid on müügil vaid eelmüügis, alates 30.11 -17.12 või kuni kohti jätkub.

Pilet (laps, õpilane, täiskasvanu, õpilane, pensionär) 15 €. Kohtade arv on piiratud.

Väiksesel valgusrännakul, toimuvad Vabaõhukeskuse territooriumil juhendatud rännakud. Külastajad saavad osa kaunist valguse vaatemängust ning kohtuvad jõuluvana Juliuse, õnnenaelu taguva sepp Rauliga ja müstilise šamaaniga. Valguse vaatemängu toovad teieni valguskuntstnikud Ilvar Piisk, Aleksander Bachmann, Iiris Müntel ja Margus Kontus. Osa saab põnevatest valgusinstallatsioonidest, looduses võib näha valgusest helendavaid loomajälgi ja ning palju muud üllatavat. Programm on sobilik nii väikestele kui suurtele.

Väike valgusrännak Vabaõhukeskuse territooriumil algusega kell 16.15, 17.00, 18.00 ja 19.00. Väikese valgusrännaku programmi pikkus on umbes 45 minutit.

Pilet (laps, õpilane, täiskasvanu, õpilane, pensionär) 10 €. Erivajadustega laps 5 €. Sülelastele vanuses kuni 1,5 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta.

NB! Väikese valgusrännaku piletid on müügil nii eelmüügis, alates 30.11 -17.12 kui kohapeal 19.12 sularaha eest.

Kohapeal avatud kohvik, tasumine samuti sularahas.

Territoorium on avatud kõigile pileti ostnuile ja ringi saab jalutada ka oma tempos vahemikus kell 16.00-20.00